Historyczne ligowe zwycięstwo z Cukrownikiem...

• autor: admin, 2017-06-02 18:47

Włocławska B - klasa

Orion Popowo - GKS Fabianki   2:1 (1:1)

Bramki: Milewski Damian 30', 54'

Mimo, że naszej drużynie nie udało się jeszcze wygrać meczu ligowego z Fabiankami to zawodnicy byli bardzo spokojni przed pojedynkiem. Orion do meczu przystąpił bez Michała Kowalskiego, Sebastiana Szuby i Krzysztofa Lachowicza ale z powracającym do bramki Michałem Rutkowskim.

Mecz przez pierwsze minuty był bardzo spokojny, nasi zawodnicy grali uważnie, ponieważ zdawali sobie sprawę, że pierwsze połowy meczu nie są dla nich przychylne. Niestety, stało się i tak w meczu z GKSem. W 10 minucie po uderzeniu zawodnika gości piłka odbiła się tak niefortunnie od nogi Damiana Milewskiego i wpadła do bramki. Gol ten nie podłamał naszych graczy. Grali swoje, dochodzili coraz częściej do głosu, lecz piłka nie chciała znależć drogi do bramki. Wynik natomiast mogli podwyższyć przyjezdni, lecz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale z 5 metrów bardzo dobrze interweniował Rutkowski. W 30 minucie Orion dopiął swego. Fenomenalną akcja, której nie powstydziłby się sam Messi, przeprowadził Damian Milewski. Najpierw minął 5 zawodników GKS, a następnie pewnym strzałem pokonał golkipera. Wynik do przerwy 1:1.

Po przerwie gra była bardzo wyrównana, ale to Orion w 54 minucie zdobył prowadzenie. Bohater spotkania Damian Milewski świetnym lobem zdobył bramkę. Mimo zaciętej walki nasz blok defensywny bardzo dobrze się spisywał. Rywale przegrywali pojedynki z naszym defensorami. Wynik meczu mógł podwyższyć Cymerman, ale jego strzał z rzutu wolnego obronił bramkarz. Mimo młodego wieku naszych zawodników należy pochwalić, ponieważ zagrali bardzo dobre zawody i należało im się zwycięstwo. Gratulacje!

Kolejny mecz w niedzielę o godzinie 17.00. Orion zagra w Teodorowie z Wichrem.

Skład Oriona: Rutkowski - Gola, Domagalski, Słomczewski - Gabryszewski, Milewski Damian - Cymerman, Bętlewski Jakub (40' Dydo), Milewski Jakub - Samodulski, Bętlewski Mateusz