• autor: admin, 2016-06-12 11:40

Włocławska B - klasa

Wiślanin Bobrowniki - Orion Popowo   2:0 (2:0)

Relacja poniżej...

W ostatnim meczu mało udanego sezonu Orion Popowo mierzył się z Wiślaninem Bobrowniki. Z powodu małej liczby drużyn i to drużyn niezbyt mocnych mieliśmy szansę na zajęcie dobrego miejsca, lecz tak się nie stało. Orion zajął miejsce 5 wyprzedzając zaledwie Start Stawki. Z wielu powodów nasza drużyna przyjechała do Bobrownik w zaledwie 11-osobowym składzie. Z powodu kontuzji nieobecni byli Grzegorz Ziółkowski i Tomek Pniewski. Nie było także Przemka Literskiego, Dawida Słomczewskiego oraz Mateusza Bętlewskiego. Od początku meczu gra była bardzo wyrównana, mało się działo. Pierwszą dogodną okazję stworzył sobie Orion. W 24 minucie Kamil Kotarski znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz jego strzał obronił bramkarz gospodarzy, a dobitka Łukasza Sadowskiego była niecelna. 2 minuty później Wiślanin objął prowadzenie. Zawodnik Wiślanina oddał strzał z 30 metrów, błąd naszego bramkarza i mamy wynik 1:0. W 38 minucie Wiśniewski zrewanżował się za błąd przy stracie gola broniąc w idealnej okazji dla gospodarzy. Mimo dążenia do wyrównania przez naszą drużynę to Wiślanin podwyższył wynik. Po wrzutce z rzutu wolnego zawodnik z Bobrownik uprzedził naszego golkipera i strzałem głową zdobył gola.

Druga połowa to przewaga Oriona. Już w 51 minucie ładny strzał z dystansu oddał Milewski, lecz piłka minimalnie minęła słupek bramki. Chwilę później stuprocentową sytuację miał Samodulski, który przegrał ten pojedynek z bramkarzem. Napór naszych zawodników trwał. W 59 minucie bliski zdobycia gola był Przemek Sławiński, ale jego strzał głową wylądował na poprzeczce. W 65 minucie gospodarze po rzucie wolnym również obili poprzeczkę naszej bramki. Mimo ambitnej gry naszym zawodnikom nie udało się zdobyć choćby gola w tym spotkaniu i kolejna porażka w tym sezonie stała się faktem.

Sezon mimo bardzo dobrego początku okazał się bardzo słaby. Zwłaszcza runda wiosenna była nieudana, ponieważ na możliwych 30 punktów zdobyli zaledwie 7 ( 1 wygrana, 4 remisy,5 porażek). Jeśli chodzi o statystyki indywidualne to najwięcej minut rozegrał Filip Wiśniewski - 1559. Najwięcej goli zdobył Kamil Chojnicki - 5. To pokazuje jak skuteczna była drużyna Oriona, ponieważ królem strzelców tego sezonu został Arkadiusz Safandowski (Tęcza Topólka) z liczbą... 26 goli! Po dwie asysty mieli Filip Wiśniewski, Dawid Słomczewski, Kamil Chojnicki i Bartek Chyliński.

Skład Oriona: Wiśniewski - Ziółkowski Marcin, Sławiński, Kantorski, Milewski - Sadowski, Trejda, Chyliński, Domagalski - Kotarski, Samodulski